Wcierki do włosów – działanie wcierek i polecane wcierki do skóry głowy

Wcierki do włosów – działanie wcierek i polecane wcierki do skóry głowy

Czym są wcierki do włosów i do skalpu ?

Wcierki do włosów to kosmetyki w formie płynnej, które stosuje się bezpośrednio na skalp, aby poprawić kondycję włosów oraz skalpu. Zadbana skóra głowy odwdzięczy się zdrowymi włosami. Głównym celem stosowania wcierek jest wzrost nowych włosów oraz działanie przeciw wypadaniu włosów, a także regulacja produkcji sebum i przeciwdziałanie problemom takim jak łupież. Jeśli zapytamy jakie efekty można osiągnąć stosując wcierki to warto wiedzieć, że stosowanie wcierek do włosów może przynieść wiele korzyści, w zależności od składu wcierki oraz regularności jej stosowania. Wcierki na wzmocnienie włosów mogą pobudzić cebulki do wzrostu włosów.

Hinduska z pięknymi włosami

Regularny masaż skóry głowy wcierką może sprawić, że nowe włosy (tzw. baby hair) będą rosnąć szybciej, co z czasem daje efekt bardziej gęstej fryzury.

Regularne stosowanie wcierek pomaga wzmacniać włosy od nasady, co sprawia, że stają się mocniejsze, mniej łamliwe i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

zestaw wcierek do włosów

Wcierki przeciw wypadaniu włosów często zawierają aktywne składniki . Grupa składników aktywnych polecanych wcierek to zestaw, który wzmacnia włosy, hamuje wypadanie włosów, także ogranicza wypadanie włosów.

Pielęgnacja włosów wypadających – masaż wcierką na porost włosów ze składnikami aktywnymi syntetycznymi

Słabe włosy wzmacniają składniki , których powinniśmy szukać w składzie i które omawiam poniżej.

Takimi składnikiem jest witamina B5 (kwas pantotenowy) wspierająca regenerację komórek skalpu i ogranicza wypadanie włosów. Także Biotyna (witamina B7) znana jest składnik stymulujący wzrost włosów. Mają go w składzie najlepsze wcierki syntetyczne.

Pirodykstryna (witamina B6) pomaga regulować wydzielanie sebum, co za tym idzie następuje zmniejszenie przetłuszczana włosów. Inne wcierki przeciwłupieżowe zawierają także ten składnik.

Niedobór cynku może prowadzić do tracenia włosów i osłabienia ich struktury. Cynk PCA jako składnik często pojawia się we wcierkach przeciwłupieżowych.

Niektóre wcierki przeciwłojotokowe zawierają składniki syntetyczne takie jak kwas salicylowy.

piękne włosy brunetki

Nowoczesne składniki aktywne zapobiegające traceniu włosów to peptydy biomimetyczne i aminokwasy. Do głównych aminokwasów należy arginina, szczególnie cenna w pielęgnacji włosów ze względu na swoje właściwości stymulujące wzrost włosów.

Ten składnik zawierają wcierki do włosów, które mają przede wszystkim stymulować skórę głowy. Najlepiej sprawdzać czy polecane wcierki dermatologiczne mają go w składzie.

Ziołowe składniki aktywne pochodzące z Europy wzmacniające cebulki włosów

Kofeina poprawia mikrokrążenie, zwiększając dopływ składników odżywczych do cebulek włosowych hamując nadmierne wypadanie. Wcierki ziołowe zawierają często ekstrakt z rozmarynu przyczynia się on do wzrostu baby hair. Olejek miętowy – stymuluje krążenie w skórze.

praca w laboratorium kosmetycznym

Wcierki na porost włosów zawierają składniki, które bezpośrednio pobudzają cebulki włosów do pracy, aktywując fazę wzrostu włosa (anagen). Na przykład ekstrakt z pokrzywy wzmacnia cebulki i przeciwdziała traceniu włosów, natomiast ekstrakt ze skrzypu polnego, bogaty w krzemionkę, działa wzmacniająco i stymulująco na cebulki włosów.

Rozmaryn

Zdrowy skalp to podstawa efektywnego wzrostu włosów. Słabe włosy wzmocnią wcierki zawierające naturalne składniki ograniczające ich wypadanie. Na przykład olejek z drzewa herbacianego działa antybakteryjnie i reguluje pracę gruczołów łojowych. Z kolei ekstrakt z łopianu we wcierkach przeciwłupieżowych reguluje wydzielanie sebum, pielęgnację skóry głowy i hamuje tracenie włosów.

Laborantka pracująca nad kosmetykiem

Działanie wcierki polega również na ograniczaniu nadmiernego wypadania włosów, co daje cebulkom włosowym więcej czasu na wzrost włosów. W Europie zaobserwowano wzrost włosów dzięki wcierce z czarnej rzepy, która przeciwdziała wypadaniu włosów.

Wzmocnienie skóry głowy to fundament dla zdrowych włosów. Niektóre wcierki zawierają składniki, które nawilżają i chronią skórę. Domowe wcierki na wzmocnienie włosów często mają w składzie aloes, który łagodzi podrażnienia skóry głowy, dzięki czemu następuje wzrost nowych włosów. Wypadające włosy wzmacnia olej rycynowy.

Olejek amla i ajurwedyjska terapia

Wcierki o działaniu przeciwzapalnym pomagają utrzymać skalp w zdrowiu, co sprzyja lepszej kondycji cebulek włosowych i poprawia ich zdolność do produkcji nowych włosów. Na przykład olejek lawendowy ma właściwości łagodzące i przeciwzapalne przez co wzmacnia cebulki włosów i hamuje wypadanie. Ekstrakt z nagietka działa na skalp kojąco.

Ajurwedyjskie ziołowe wcierki to najlepsze wcierki przeciw wypadaniu włosów

piękne włosy hinduski

Ajurwedyjskie ziołowe wcierki są inspirowane starożytną indyjską medycyną Ajurwedy, która kładzie nacisk na naturalne podejście do pielęgnacji włosów. Wcierki na wzmocnienie włosów zawierają składniki pochodzące z ziół, olejków i roślin z Indii. Taka wcierka nie tylko oczyszcza skalp i odświeża skórę głowy. Ma także stymulować skórę głowy. Ajurwedyjskie naturalne toniki do włosów to najlepsze wcierki na wypadanie.

Ajurwedyjski tonik do włosów i jego naturalne składniki

wcierka z amlą i rozrzucone owoce amli

Amla (agrest indyjski) to bogata w witaminę C roślina, która wzmacnia korzenie włosów, zapobiega wypadaniu włosów oraz stymuluje ich wzrost. Najlepsze wcierki zawierają właśnie ten składnik.

Bhringraj Uważany za “króla włosów” w Ajurwedzie to roślina stymulująca wzrost włosów. Regularne stosowanie bhringraj w wcierkach hamuje wypadanie włosów.

Brahmi jest ziołem, które pomaga wzmocnić włosy i poprawić stan skóry. Wzrost włosów dzięki wcierce z tym składnikiem jest powszechnie znany w Indiach. Brahmi daje wzmocnienie skóry głowy i poprawia ukrwienie mieszków włosowych.

wykonywanie domowej wcierki do włosów

Neem ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, co sprawia, że jest idealnym składnikiem i zawierają go wcierki przeciwłojotokowe. Pomaga także w oczyszczaniu skóry głowy i wzmacnianiu korzonków włosowych. Składnik ten odświeża skórę głowy, niweluje podrażnienia skóry głowy i polepsza stan skóry głowy. .

Shikakai to naturalny środek który delikatnie oczyszcza skórę głowy, jednocześnie wzmacniając cebulki włosów. Składnik ten często występuje w produktach do włosów przeciw wypadaniu.

Popularnym składnikiem wcierki na porost włosów jest olej kokosowy ze względu na swoje właściwości nawilżające i odżywcze.

Natomiast olej sezamowy często stosowany jako baza do wcierek na wzmocnienie skóry głowy, ma właściwości odżywcze i nawilżające. Wzmacnia włosy, wspomaga ich wzrost i poprawia ogólną kondycję skóry głowy. Olei nie zawierają jednak naturalne toniki do włosów ograniczające wypadanie słabych włosów i stymulujące wzrost włosów.

Badania naukowe potwierdziły, że wypadające włosy wzmacniają zioła ajurwedyjskie.

Wcierki na wzmocnienie włosów Orientana

wcierka do włosów i olejek do włosów

Wszystkie opisane tu wcierki do pielęgnacji skóry głowy i przeciw wypadaniu są to polecane wcierki przez trychologów i na Wizażu.

Orientana Ajurwedyjska Terapia do Włosów – dobra wcierka do włosów

ajurwedyjska terapia

Olejek ograniczający wypadanie włosów marki Orientana. Ogranicza nadmierne wypadanie włosów i przeciwdziała wypadaniu włosów, a masaż skóry głowy jest przyjemnością ze względu na piękny zapach.

ajurwedyjska terapia na liściach wąkroty azjatyckiej

AJURWEDYJSKI OLEJEK DO WŁOSÓW AMLA BHRINGRAJ – wcierka bez alkoholu

olej amla ma kolor zielony

100% naturalny olejek, który ma stymulować skórę głowy, a słabe włosy wzmacniają zioła takie jak amla, bhringraj, kozieradka, neem. Pielęgnacja skóry głowy olejkiem powinna być wykonywana przed myciem. Olejek przeciwdziała wypadaniu włosów i tonizuje skórę głowy. Szczególnie dobry dla włosów przetłuszczających się gdyż poprawia kondycję skóry głowy i łagodzi podrażnienia.

piękna azjatka

Orientana AJURWEDYJSKI TONIK-WCIERKA DO WŁOSÓW AMLA

Najlepszy z naturalnych toników do włosów. Wodny tonik tonizuje skórę głowy, a słabe włosy wzmacniają ekstrakty z ziół ajurwedyjskich. Nakładanie wcierki jest proste gdyż produkt jest w sprayu. Wcierka stymulująca marki Orientana nie wymaga spłukiwania. Nie tylko hamuje wypadanie włosów , ale można jej też używać jak wcierki przeciwłojotokowe, głownie dzięki neem. Idealna do włosów przetłuszczających się. Polecamy używać wcierki Orientana bez względu na płeć.

Jak używać wcierki do włosów i jak nakładać wcierkę

Aplikacja wcierki podlega kilku zasadom, które warto przestrzegać aby polepszył się stan skóry głowy i nastąpiła stymulacja wzrostu nowych włosów.

dziewczyna o rasie kaukaskiej trzymająca wcierkę do włosów

Często pojawiają się pytania jak nakładać wcierkę na skalp?

Nakładanie wcierki na skalp jest prostym krokiem w pielęgnacji włosów. Odpowiednie zastosowanie wcierki może zwiększyć jej skuteczność.

Najlepiej stosować ją na czystą, suchą lub lekko wilgotną skórę. Przed nałożeniem warto umyć włosy.

Aby ułatwić równomierne rozprowadzenie wcierki, dobrze jest podzielić włosy na sekcje. Dzięki temu łatwiej dotrzesz do skalpu, nawet przy gęstych włosach.

Najlepiej stosować wcierkę stymulujące

aplikacja toniku do włosów w atomizerze

Jeśli zastanawiacie się jak często używać wcierek to istnieje kilka zasad, które są równie ważne jak działanie wcierek. Wcierkę należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, zazwyczaj od kilku razy w tygodniu do codziennie. Regularność jest kluczem do uzyskania widocznych efektów.

Delikatne włosy wzmacnia masaż skóry opuszkami palców przez 2–5 minut. Poprawia krążenie krwi, co zwiększa wchłanianie składników aktywnych.

pani w wannie prezentująca olejki do włosów

Nie nakładaj zbyt dużej ilości wcierki. Zbyt dużo może obciążyć włosy, zwłaszcza u nasady, i sprawić, że będą wyglądały tłusto.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy używać wcierkę przez kilka tygodni lub miesięcy. Produkt wzmacnia cebulki włosów dopiero po 2-3 miesiącach.

Dowiedz się więcej

Hennowanie włosów

Hennowanie włosów

Hennowanie włosów to proces farbowania włosów przy użyciu naturalnego barwnika roślinnego – henny. Henna pochodzi z liści rośliny Lawsonia inermis,...

czytaj dalej

MASAŻ TWARZY w 9 krokach

MASAŻ TWARZY  Masaż twarzy to technika, która koncentruje się na rozluźnieniu, uelastycznieniu i ujędrnieniu mięśni twarzy. Ten rodzaj masażu...

czytaj dalej
Twój koszyk0
Brak produktów w koszyku!
Do darmowej dostawy brakuje 129 zł
Kontynuuj zakupy