serum do twarzy z witaminą c

serum z witaminą C z serii Hello Papaja

serum do twarzy z witaminą c

Serum z witaminą C jest popularnym produktem w pielęgnacji skóry, ponieważ ma wiele korzyści, takich jak rozjaśnianie cery, niwelowanie przebarwień i ochrona przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Nie wiesz jak pozbyć się przebarwień ? Poszukujesz skutecznego serum? Przeczytaj cały wpis.

Serum do twarzy z witaminą C- różne rodzaje witaminy

W kosmetologii witamina ta występuje w różnych formach, które różnią się stabilnością, skutecznością oraz zastosowaniem w kosmetykach. Poniżej przedstawimy najpopularniejsze z nich. Cudowne serum nie istnieje? To zależy jak dobierzesz rodzaj wit. C.

Kwas askorbinowy (Ascorbic Acid) to najczystsza i najbardziej aktywna forma witaminy. Działa silnie przeciwutleniająco, rozjaśnia plamki na skórze, stymuluje produkcję kolagenu. Niestety ta forma witaminy jest niestabilna i podatna na utlenianie, szczególnie w kontakcie z powietrzem, światłem czy wysoką temperaturą. Najczęściej spotykana w serum w stężeniach 5–20%. Wymaga odpowiedniego pH (poniżej 3,5), aby zachować skuteczność.

Fosforan sodu askorbylu (Sodium Ascorbyl Phosphate – SAP) to stabilna, wodnorozpuszczalna forma witaminy. Jest łagodniejsza od kwasu askorbinowego, odpowiednia dla skóry wrażliwej. Wspomaga walkę z trądzikiem, jednak mniej skuteczna w porównaniu do czystej formy witaminy. Często stosowana w serum do twarzy z witaminą C o działaniu przeciwtrądzikowym.

Fosforan magnezu askorbylu (Magnesium Ascorbyl Phosphate – MAP) jest stabilną, wodnorozpuszczalną forma witaminy, a skuteczność obserwuje się już w niższych stężeniach (ok. 5%). Jest łagodna dla skóry, silnie nawilża i działa przeciwzapalnie ale mniej skuteczna niż czysty kwas askorbinowy w wysokich stężeniach. Często jest składnikiem serum do skóry suchej i wrażliwej.

Tetraizopalmitynian askorbylu (Tetrahexyldecyl Ascorbate – THDA) to lipofilowa (rozpuszczalna w tłuszczach) forma witaminy. Penetruje głębiej w warstwy skóry i dobrze tolerowana nawet przez wrażliwą cerę. Jest stabilna i wysoce skuteczna w niwelowaniu przebarwień i stymulacji kolagenu. Wadą jest jej cena. Ten składnik jest dużo droższy od pozostałych form. Znajdziemy ją w ekskluzywnym serum.

Palmitynian askorbylu (Ascorbyl Palmitate) jest stabilną, lipofilową formą witaminy. Łączy właściwości przeciwutleniające witaminy i tłuszczów. Jest delikatna dla skóry, ale mniej skuteczna w działaniu rozjaśniającym niż czysty kwas askorbinowy. Stosowana jako dodatek do kosmetyków odżywczych i ochronnych..

Glukozyd askorbylu (Ascorbyl Glucoside) jest stabilną formą witaminy połączoną z cząsteczką glukozy. Działa łagodnie, uwalnia witaminę w skórze stopniowo. Rozjaśnia plamki na skórze i wspiera syntezę kolagenu. Wymaga enzymatycznej aktywacji w skórze, co może obniżyć skuteczność. Stosowana jako składnik aktywny w serum do wrażliwej

Etylowany kwas askorbinowy (Ethyl Ascorbic Acid) to stabilna, wodnorozpuszczalna forma witaminy z grupą etylową. Jego zaletą jest wysoka stabilność, dobra penetracja skóry, działanie rozjaśniające i przeciwstarzeniowe. Jednak może być mniej skuteczna niż kwas askorbinowy w krótkim czasie. Ten rodzaj witaminy znajdziemy w serum do cery tłustej, mieszanej oraz z oznakami starzenia.

3-O-etyloaskorbinian (3-O-Ethyl Ascorbic Acid) to etylowana, bardzostabilna forma wit. C, dobrze rozpuszczalna w wodzie. Działa rozjaśniająco, zmniejsza hiperpigmentację i wspiera syntezę kolagenu. Składnik ten jest drogi więc spotkamy go w wysokiej jakości serum przeciwstarzeniowym i rozjaśniającym, także dla skóry wrażliwej.

Różne formy witaminy w kosmetykach są dostosowane do potrzeb różnych typów skóry. Najbardziej znamy tę witaminę jako remedium dla skóry z hiperpigmentacją i skóry potrzebującej blasku. W tym wpisie poznasz dodatkowe właściwości witaminy C.

Rozjaśniające serum do twarzy – trochę historii

Witamina ta jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych substancji aktywnych w kosmetologii, antyoksydant ceniony za wszechstronność i skuteczność. Jej popularność wynika z unikalnych właściwości pielęgnacyjnych, które odpowiadają na potrzeby wielu typów skóry i problemów skórnych.

Wykorzystanie witaminy w kosmetologii rozwijało się stopniowo wraz z postępem badań naukowych i przemysłu kosmetycznego. Japonia była jednym z pierwszych krajów, który na szeroką skalę zaczął stosować tę witaminę w kosmetologii w latach 70. i 80. XX wieku.

Japońskie firmy kosmetyczne, takie jak Shiseido, były pionierami w wykorzystywaniu witaminy i jej stabilnych pochodnych, zwłaszcza w produktach rozjaśniających skórę. Produkty te były częścią popularnych w Azji linii do pielęgnacji cery o równomiernym kolorycie.

Coś w pielęgnacji skóry dojrzałej i na zmarszczki? W latach 80. i 90. XX wieku amerykańscy naukowcy i firmy kosmetyczne zaczęły stosować witaminę w kosmetykach przeciwstarzeniowych.

Firma Skinceuticals, założona przez dr Sheldona Pinnella, była jedną z pierwszych, która opracowała stabilną formę serum z witaminą w odpowiednim pH, co było przełomem w pielęgnacji anti-aging. Dr Pinnell, dermatolog i naukowiec, wprowadził formuły oparte na naukowych badaniach nad skutecznością witaminy w redukcji oznak starzenia i ochronie skóry przed promieniowaniem UV.

Witamina była badana jako składnik pielęgnacyjny już w połowie XX wieku, ale jej masowe wprowadzenie do kosmetologii miało miejsce w latach 70. i 80. XX wieku.

Powodem popularności są silne właściwości przeciwutleniające, ponieważ neutralizuje działanie wolnych rodników, które są główną przyczyną starzenia się skóry. Marzysz o dobrym serum do twarzy z witaminą C ? Sprawdź jeszcze zabiegi profesjonalne.

Witamina C w gabinetach kosmetycznych i medycynie estetycznej

Witamina ta to niezastąpiony składnik zarówno w kosmetologii, jak i w medycynie estetycznej. Dzięki szerokim możliwościom zastosowania – od zabiegów rozjaśniających i rewitalizujących, po zaawansowane terapie przeciwstarzeniowe – jest jednym z najbardziej wszechstronnych i popularnych składników w branży be auty.

Jej stosowanie przynosi szybkie i widoczne efekty, dlatego cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród kosmetologów, jak i pacjentów medycyny estetycznej. Doceni ją skóra potrzebująca wygładzenia, skóra potrzebująca odmłodzenia, skóra potrzebująca redukcji podrażnień.

W gabinetach popularne zabiegi z witaminą to mezoterapia bezigłowa, sonoforeza, peelingi chemiczne z witaminą, maski i ampułki z witaminą i zabiegi odmładzające gdy jest stosowana w połączeniu z innymi składnikami, takimi jak kwas hialuronowy czy retinol, w celu poprawy jędrności skóry.

W medycynie estetycznej witamina ta jest stosowana w bardziej zaawansowanych zabiegach, które pozwalają osiągnąć długotrwałe efekty w poprawie kondycji skóry. Składnik aktywny wprowadzany jest głąb skóry za pomocą mikroiniekcji. Jest to zabieg mezoterapii igłowej. Zabieg ten daje intensywne rozjaśnienie skóry, ujędrnienie i zmniejszenie hiperpigmentacji.

Popularne są także koktajle witaminowe. Są to mieszanki witaminy z innymi składnikami aktywnymi np. z kwasem hialuronowym, aminokwasami aplikowane w zabiegach rewitalizujących. Efekt to odmłodzenie skóry, regeneracja, redukcja zmarszczek. Preparaty z witaminą są stosowane jako wspomaganie terapii laserowych lub peelingów chemicznych w leczeniu hiperpigmentacji skóry.

Często stosowane do skóry dojrzałej i do skóry potrzebującej rozjaśnienia. Niwelowanie hiperpigmentacji, działanie przeciwstarzeniowe i redukcję zmarszczek otrzymamy po biorewitalizacji. W trakcie tego zabiegu witamina jest aplikowana w skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni w celu intensywnej regeneracji..

Zalecenia po zabiegach na skórę z przebarwieniami

Konieczne jest stosowanie kremów w filtrami przeciwsłonecznymi gdyż po zabiegach skóra może być bardziej wrażliwa na słońce. Konieczne jest stosowanie kremów z filtrem SPF 30 lub wyższym. Istotne też jest stosowanie kosmetyków, które mocno nawilżą skórę. Szczególnie zwróćmy uwagę na skórę odwodnioną. Po zabiegach należy unikać agresywnych kosmetyków (np. z kwasami AHA/BHA) przez kilka dni aby nie pojawiły się podrażnienia.

Dla kogo są zabiegi z witaminą ?

  • Dla osób z hiperpigmentacją i nierównym kolorytem skóry.
  • Dla skóry potrzebującej blasku, skóry zmęczonej i szarej.
  • Dla skóry narażonej na działanie promieni UV i zanieczyszczeń.
  • Dla skóry z pierwszymi oznakami starzenia, skóry dojrzałej, skóry potrzebującej regeneracji i ujędrnienia.
  • Dla skóra naczynkowa

Co daje serum z witaminą C ?

Witamina ta ma wszechstronne i dobroczynne działanie na skórę, dzięki czemu jest jednym z najbardziej cenionych składników w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Jest przeciwutleniaczem chroniącym skórę, ma antyoksydacyjne działanie. Neutralizuje wolne rodniki powstające w wyniku działania promieni UV, zanieczyszczeń i innych stresorów środowiskowych. Chroni komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, które przyspieszają proces starzenia skóry.

Stymuluje produkcję kolagenu, jest do tego niezbędna. W wyniku tego działania następuje redukcja zmarszczek. Regularne stosowanie witaminy pomaga zmniejszyć widoczność nierówności i poprawić strukturę skóry.

Rozjaśniania przebarwienia i ujednolica kolorytu skóry ponieważ hamuje melanogenezę, tzn zatrzymuje aktywność enzymu tyrozynazy, który uczestniczy w produkcji melaniny (barwnika skóry). Pomaga rozjaśniać plamy słoneczne, melazmę, zmiany potrądzikowe i inne zmiany pigmentacyjne. Poprawia koloryt skóry, nadając jej zdrowszy i bardziej promienny wygląd.

Działa przeciwzapalnie ponieważ wykazuje właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu jest pomocna w łagodzeniu trądziku, zaczerwienień i podrażnień. Przyspiesza gojenie drobnych ran, a także wspiera odbudowę skóry po zabiegach kosmetycznych.

Witamina poprawia teksturę i nawilżenie skóry, wspiera regenerację naskórka, dzięki czemu skóra staje się bardziej gładka i miękka. Wspomaga barierę hydrolipidową, gdyż poprawia zdolność do zatrzymywania wilgoci, co sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona.

Polubi ją skóra naczynkowa gdyż zmniejszenie zaczerwienia, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, co pomaga w redukcji rumienia i widocznych naczynek.

Czy serum z witaminą C można stosować z innym składnikiem ?

Witamina ta jest niezwykle wszechstronnym składnikiem, a jej działanie można wzmocnić lub uzupełnić poprzez łączenie z innymi substancjami aktywnymi. Odpowiednie kombinacje składników pozwalają zwiększyć stabilność, poprawić wchłanianie i osiągnąć bardziej wszechstronne efekty pielęgnacyjne.

Składniki wzmacniające działanie witaminy – codzienna pielęgnacja twarzy

Witamina E (Tocopherol)

  • Dlaczego działa?: Witamina E jest również silnym przeciwutleniaczem. Razem z witaminą tworzą synergiczne połączenie, wzajemnie regenerując swoje właściwości antyoksydacyjne.
  • Efekty: Zwiększona ochrona przed wolnymi rodnikami; Wzmocnienie ochrony UV; Redukcja widocznych oznak starzenia.

To połączenie sprawdzi się w kosmetykach które mają przeciwstarzeniowe działanie i nawilżają skórę.

Kwas ferulowy (Ferulic Acid)

  • Dlaczego działa?: Kwas ferulowy stabilizuje witaminę, poprawiając jej trwałość i skuteczność.
  • Efekty: Wzmocnienie działania przeciwutleniającego; Zwiększenie ochrony przed promieniowaniem UV; Intensywniejsze rozjaśnienie skóry.

Kwas ferulowy z wit. C nadaje się do skóry poszarzałej, skóry potrzebującej redukcji plamek posłonecznych oraz skóry potrzebującej wygładzenia.

Kwas traneksamowy

  • Dlaczego działa?: silnie niweluje przebarwienia.
  • Efekty: Rozjaśnienie skóry; Lepsze nawilżenie i ujednolicenie kolorytu skóry.

Doskonałe połączenia dla skóry potrzebującej rozjaśnienia i skóra potrzebująca blasku.

Kwas hialuronowy

  • Dlaczego działa?: Kwas hialuronowy wspiera nawilżenie skóry, co jest kluczowe dla skutecznego działania witaminy.
  • Efekty: Lepsze nawilżenie skóry; Poprawa elastyczności i wygładzenie skóry; Minimalizacja podrażnień.

Takie połączenie polubi skóra potrzebująca nawilżenia, skóra odwodniona, skóra potrzebująca wygładzenia.

Retinol (Witamina A)

  • Dlaczego działa?: obie witaminy wzajemnie wzmacniają swoje działanie przeciwstarzeniowe.
  • Efekty: Zwiększona produkcja kolagenu; Lepsza redukcja zmarszczek i ujednolicenie kolorytu skóry; Poprawa tekstury skóry.

Te składniki należy stosować ostrożnie, ponieważ oba mogą być drażniące. Najlepiej wprowadzać je naprzemiennie (np. witaminę rano, retinol wieczorem). Doskonałe do pielęgnacja skóry dojrzałej. Doceni je skóra z niedoskonałościami i skóra mieszana.

Składniki wspierające wchłanianie i stabilność witaminy

Peptydy

  • Dlaczego działa?: Peptydy mogą wspierać regenerację skóry i poprawić penetrację w głąb skóry.
  • Efekty: Stymulacja syntezy kolagenu; Wzmocnienie elastyczności skóry; Poprawa regeneracji komórek.

Stosuj serum pepetydowe rano a ampułka serum do twarzy z witaminą C wieczorem. Pięknie rozświetlą skórę.

Ceramidy

  • Dlaczego działa?: Ceramidy wspomagają barierę ochronną skóry, co pozwala witaminie działać skuteczniej. To połączeni doceni skóra potrzebująca regeneracji.
  • Efekty: Lepsza ochrona skóry przed utratą wilgoci; Mniejsze ryzyko podrażnień.

Serum z ceramidami użyj wieczorem, a serum z witaminą- rano. Taka rutyna nawilża skórę, szczególnie skórę odwodnioną. Sprawdzi się dla skóry potrzebującej odmłodzenia.

Glutation

  • Dlaczego działa?: Glutation to silny antyoksydant, który wzmacnia działanie witaminy.
  • Efekty: antyoksydacyjne działanie; Wsparcie w detoksykacji skóry; Skóra rozświetlona.

Takie współdziałanie składników polubi skóra z pierwszymi oznakami starzenia.

Składniki uzupełniające działanie witaminy

Kwasy AHA/BHA

  • Dlaczego działa?: Kwasy owocowe (AHA) i salicylowy (BHA) wspomagają złuszczanie naskórka, co zwiększa wchłanianie.
  • Efekty: Szybsze rozjaśnienie skóry; Zmniejszenie widoczności plamek posłonecznych; Zmniejszenie widoczności porów; Lepsza tekstura skóry.

Trzeba jednak stosować je ostrożnie, aby uniknąć podrażnień, szczególnie przy stosowaniu witaminy w wysokich stężeniach i jedno po drugim.

Nasza propozycja to stosowanie kwasów w peelingu kwasowym Hello Daktyl raz w tygodniu, a codziennie na wieczór serum i krem mikrozłuszczający z witaminą Hello papaja, rano – serum + krem energetyzujący z witaminą Hello Papaja. Jest to dobre rozwiązanie dla skóry z niedoskonałościami.

Alantoina i pantenol

  • Dlaczego działa?: Alantoina i pantenol mają działanie łagodzące, które przeciwdziała potencjalnym podrażnieniom wywołanym witaminą..
  • Efekty: Mniejsze ryzyko zaczerwienień; Poprawa komfortu stosowania kosmetyków z witaminą.

Przy cerze wrażliwej rekomendujemy po serum ROZJAŚNIENIE użyć kremu Kali Musli na dzień i KaliMusli na noc.

Witamina doskonale współpracuje z wieloma składnikami, które wzmacniają jej działanie, poprawiają stabilność i rozszerzają zakres korzyści. Oto kilka rekomendacji:

  • Pielęgnacja przeciwstarzeniowa: Wit C + witamina E + kwas ferulowy lub traneksamowy
  • Rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu: Wit C + niacynamid + kwasy AHA.
  • Skóra potrzebująca regeneracji: Wit C + retinol + peptydy.
  • Nawilżenie i łagodzenie: Wit C + kwas hialuronowy + alantoina.
  • Skóra mieszana: Wit. C +niacynamid + pantenol

Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiednich połączeń do typu skóry i jej potrzeb oraz stosowanie produktów zgodnie z zaleceniami, aby uniknąć podrażnień.

Z czym nie łączyć w jednej rutynie serum z witaminą C

Miedź i peptydy miedziowe – miedź może reagować z witaminą, zmniejszając skuteczność obu składników. Stosuj te składniki w różnych porach dnia.

Peelingi chemiczne i produkty złuszczające – mogą zwiększać wrażliwość skóry i prowadzić do podrażnień. Po peelingach chemicznych odczekaj kilka dni przed wprowadzeniem produktów z witaminą.

Kwasy AHA i BHA – Kwasy, takie jak glikolowy czy salicylowy, działają w bardzo niskim pH, co może obniżać stabilność witaminy formie kw. askorbinowego. Łączenie ich może zwiększać ryzyko podrażnień i przesuszenia skóry. Stosuj je w różne dni lub różne pory dnia.

Retinol i jego pochodne (witamina A) – Retinol działa w innym zakresie pH niż witamina, co może obniżać skuteczność, jeśli są stosowane jednocześnie. Połączenie tych dwóch składników może zwiększać ryzyko podrażnień, zwłaszcza u osób z wrażliwą cerą. Witaminę należy stosować rano (jako antyoksydacyjne działanie), a retinol wieczorem (działanie regenerujące).

Niestabilne połączenie z niacynamidem (witaminą B3) – Niacynamid może potencjalnie neutralizować działanie kw. askorbinowego (czystej witaminy), zwłaszcza w środowisku o

Jakie serum z witaminą C ? To zależy od stężenia

Najlepsze stężenie wit. C w serum zależy od rodzaju skóry, jej wrażliwości oraz celów pielęgnacyjnych.

Niskie stężenia (5-10%) powinny stosować osoby początkujące w stosowaniu witaminy. Świetne serum to serum z serii Hello Papaja. Także osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień lub z trądzikiem różowatym będą zadowolone z tego świetnego produktu. Zalecamy do stosowania jako działanie przeciwstarzeniowe i do wyrównania kolorytu skóry. Sprawdzi się też jako serum rozświetlające.

Średnie stężenia (10-15%) mogą stosować osoby z cerą normalną, mieszaną lub lekko tłustą, które chcą wprowadzić skuteczną pielęgnację przeciwstarzeniową. Należy jednak uważać i wykonać testy oraz wprowadzać stopniowo zaczynając od niższych stężeń. Mogą wystąpić efekty uboczne, jak podrażnienia skóry. Takie stężenia stosuje się jako prewencję starzenia i redukcja niedoskonałości. Jednak nie codziennie i tylko dla skóry, która jest mocno zahartowana.

Wysokie stężenia (15-25%) najbezpieczniej przyjmować pod okiem kosmetologa, w zabiegach wykonywanych poza domem. Mogą je przyjmować osoby przyzwyczajone do działania witaminy, ze skórą normalną lub tłustą oraz Skóra odporna na działanie kwasów i aktywnych składników. Sprawdzą się Dla osób z widocznymi przebarwieniami, lub zaawansowanymi oznakami starzenia. Stosowane pod czujnym okiem specjalisty zabiegi przyniosą widoczną redukcję przebarwień, bruzd i poprawę jędrności skóry.

Jak wybrać najlepsze stężenie?

  • Nowicjusze: Zacznij od niskiego stężenia (5-10%) i zwiększaj stopniowo.
  • Cera wrażliwa: Stężenia 5-10% i stabilne formy witaminy C (np. tetraizopalmitynian askorbylu).
  • Cera normalna/mieszana: Stężenie 10-15% w gabinetach.
  • Cera tłusta lub dojrzała: Stężenia 15-20% mogą przynieść najlepsze rezultaty, pod okiem specjalisty.

Formy wit. C a stężenie

Różne formy witaminy różnią się działaniem i tolerancją:

  • Kwas L-askorbinowy: Najbardziej aktywna, ale potencjalnie drażniąca. Skuteczna w stężeniach 10-20%.
  • Tetraizopalmitynian askorbylu: Stabilna i delikatna forma, często stosowana w niższych stężeniach (2-10%).
  • Glukozyd askorbylu: Stabilna forma, działa w stężeniach 5-10%.

Kiedy nie wolno stosować witaminy wit. C ?

Składnika tego nie można stosować na bardzo podrażnioną lub uszkodzoną skórę. Witamina w formie kw. askorbinowego może powodować pieczenie i zaczerwienienie na uszkodzonej skórze. Należy dobrze zagoić skórę lub wybrać delikatniejsze formy witaminy, np. etylowy kwas askorbinowy.

Nie stosujmy serum z wit. C na bardzo wrażliwą skórę. Może ona reagować podrażnieniem na witaminę w wyższym stężeniu (np. powyżej 10%). Wybieraj produkty z niższym stężeniem witaminy C (5–10%) jak w serum ROZJAŚNIENIE.

Unikaj stosowania witaminy w ciągu dnia, jeśli nie planujesz stosować ochrony przeciwsłonecznej.

W ciąży (w niektórych przypadkach) Wysokie stężenia witaminy C (szczególnie w formie kw. askorbinowego) mogą być drażniące dla wrażliwej cery, która często występuje w ciąży. Wybierz delikatniejsze formy lub skonsultuj się z lekarzem prowadzącym ciążę i dermatologiem.

Stosowanie witaminy po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych nie jest wskazane, gdyż skóra po takich zabiegach jak mikrodermabrazja, laseroterapia czy głębokie peelingi jest bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia. Odczekaj kilka dni lub stosuj delikatne formy witaminy po konsultacji z kosmetologiem.

Najlepsze Serum z witaminą C ? Sprawdź te od Orientana

W ofercie Orientana znajdziesz wyjątkowe serum do twarzy z witaminą C, które doskonale wpisuje się w filozofię marki – naturalna pielęgnacja, inspiracje azjatycką naturą i skuteczność potwierdzona badaniami. Ten produkt jest absolutnym must-have w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Trzy rodzaje takich serum mają skuteczne i dobrze połączone składniki aktywne.

Produkty Orientana wyróżniają się naturalnymi formułami, które łączą składniki roślinne pochodzące z ekologicznie czystych rejonów Azji.

  • Serum Rozjaśniające Przebarwienia Hello Papaja 30 ml – idealne dla osób szukających prostoty i skuteczności w pielęgnacji. Fajne serum ze skróconą ilością składników. Oprócz 3-O- etylowego kwasu askorbinowego zawiera ekstrakt z papai. Ma antyoksydacyjne działanie, rozświetla skórę i nawilża, a doceni go zarówno skóra z pierwszymi oznakami starzenia jak i skóra potrzebująca nawilżenia. To świetne serum, po którym skóra wygląda jak nowa można kupić także w drogeriach Rossmann.

Konsystencja serum jest lekka, wodna i szybko wchłaniająca się. To serum z witaminą C ma cenę 40 zł.

  • Serum Ampułka Ashwagandha, wit. C i kwas traneksamowy 30 ml –ROZJAŚNIENIE – rewelacyjne serum wzbogacone o składniki aktywne takie jak ashwagandha i kwas traneksamowy, które dodatkowo łagodzą stany zapalne i wzmacniają barierę ochronną skóry. Serum świetnie rozjaśnia przebarwienia, ma przeciwstarzeniowe działanie, dodaje blasku skórze poszarzałej, polubi go skóra potrzebująca nawilżenia. 3-O-Etylowy kwas askorbinowy wzbogacony dodatkowymi antyoksydantami z mango, papai i ananasa to super serum dla każdego wieku.

Konsystencja serum jest lekko żelowa, dobrze się wchłania. To świetny produkt w cenie 65 zł znajdziecie także w Drogeriach Hebe.

  • Serum z wit. C i morwą – czysty kwas L-askorbinowy podbity ekstraktem z morwy, który wspiera rozjaśnienie plamek posłonecznych to super serum, które pięknie rozświetla skórę, nadaje się do skóry tłustej, skóry z niedoskonałościami i skóry suchej, jednak nie polubi go skóra naczynkowa.

Konsystencja serum jest żelowa.

Sera z wit. C od Orientana to kosmetyki uniwersalne – nadają się do stosowania zarówno na dzień, jak i na noc. Na dzień polecamy aplikować je pod krem z filtrem, aby wzmocnić ochronę przed promieniowaniem UV. Na noc działa regenerująco, wspierając procesy odnowy skóry. Sprawdzą się jako serum rozświetlające i nadające cerze zdrowy wygląd.

  • Opinie o serum z witaminą C

Opinie naszych klientek widoczne na stronie Orientana:

Cudowne serum, wycisza stany zapalne, zmniejsza zaczerwienienie. Przy dłuższym używaniu rozjaśnia nieco cerę i niweluje przebarwienia. Nie nadaje się pod makijaż- stosuję go na noc.

Odświeża , nawilża , ma jak dla mnie przepiękny zapach ,który mnie pobudza do działania.❤️Świetne serum

Używam serum od niedawna. Rewelacyjne serum dla młodej mamy.

Serum ma piękny orientalny zapach, doskonale się wchłania, a moja skóra pozytywnie reaguje na niego od pierwszego użycia ❤️

Likwiduje przebarwienia i wszelkie ślady po niedoskonałościach. Mój ulubiony produkt

Wspaniały produkt. Super nawilża

Moje kolejne opakowanie, na pewno kupię jeszcze. 🔥👍️

Doskonałe. Wspaniały produkt. Używam już kolejne opakowanie serum

Bardzo przyjemny zapach, dobrze się wchłania. Skóra jest nawilżona i odżywiona 🔥 Serum świetnie działa.

Używam serum krótko ale widzę już efekty.

Witamina C – kiedy nakładać serum ? Jak dobrać do cery ?

kwas L-askorbinowy i jego różne formy świetnie sprawdzają się w serum do każdej cery.

Stosowany do cery dojrzałej : Redukcja zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie i poprawa elastyczności cery.

Cera z hiperpigmentacją Rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu, rozświetlanie skóry i nawilżenie.

Cera trądzikowa: Redukcja stanów zapalnych i zmian skórnych potrądzikowych,

Cera wrażliwa: Wzmacnianie bariery ochronnej i zmniejszanie podrażnień.

Cera zmęczona i szara: Przywrócenie blasku i energii.

Serum z wit. C można stosować od stosunkowo młodego wieku, ponieważ jego właściwości są korzystne dla skóry niezależnie od wieku. Kluczowe jest jednak dobranie odpowiedniego produktu i stężenia do potrzeb skóry w danym etapie życia.

W wieku nastoletnim (od około 15-16 roku życia) wit. C może być stosowana jako prewencja przeciw zanieczyszczeniom środowiskowym, rozjaśnienie cery oraz wsparcie w leczeniu przebarwień potrądzikowych. Ważne, by wybrać produkty o niskim stężeniu (np. 5-10%) i w delikatnej formule, by uniknąć podrażnień. Poszukujesz dobrego antyoksydanta ? Chcesz mieć efekt rozświetlenia? Postaw na ten produkt.

U młodych dorosłych (20-30 lat) wit. C działa prewencyjnie przeciwko przedwczesnemu starzeniu się skóry, poprawiając jej koloryt i chroniąc przed stresem oksydacyjnym. Stężenie 10% jest zwykle odpowiednie dla młodszej skóry, która nie wymaga jeszcze intensywnej regeneracji.

Po 30. roku życia skóra zaczyna tracić kolagen i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne kurze łapki czy utrata elastyczności. Serum z wit. C wspomaga produkcję kolagenu i redukuje przebarwienia. Można stosować wyższe stężenia (15-20%), jeśli skóra jest przyzwyczajona do działania witaminy.

Skóra u osób po 40 roku życia polubi się zserum z witaminą C, która pomaga zwalczać bardziej widoczne oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, przebarwienia i utrata jędrności. Wyższe stężenia (np. 20%) mogą być bardziej skuteczne w regeneracji skóry.

Zalecenia:

  • Próbuj delikatnie: Zaczynaj od niższych stężeń, niezależnie od wieku.
  • Konsultuj się z dermatologiem: Jeśli masz wątpliwości co do wieku lub potrzeb swojej skóry, dermatolog pomoże dobrać odpowiedni produkt.
  • Stosuj ochronę przeciwsłoneczną: Wit. C najlepiej działa w połączeniu z kremem z SPF.

Nie ma ścisłej granicy wiekowej dla stosowania serum z wit. C – kluczowe jest, aby dobrać je do aktualnych potrzeb skóry.

Wady serum z witaminą C

Serum z wit. C ma wiele zalet, ale jak każdy produkt kosmetyczny, ma również potencjalne wady i ograniczenia. Oto najważniejsze z nich:

Podrażnienia i reakcje alergiczne

  • Dla skóry wrażliwej: Wit. C, zwłaszcza w wyższych stężeniach (np. 15-20%), może powodować podrażnienia, zaczerwienienia, swędzenie lub pieczenie, szczególnie u osób z wrażliwą skórą.
  • Nieodpowiednia forma wit. C: Niektóre formy wit. C mogą być bardziej drażniące niż stabilniejsze formy, takie jak tetraizopalmitynian askorbylu.

Nietrwałość

  • Wit. C jest bardzo niestabilna i łatwo się utlenia pod wpływem światła, powietrza czy wysokiej temperatury, co obniża jej skuteczność.
  • Utlenione serum może zmienić kolor na żółty lub brązowy i może przestać działać, a nawet podrażniać skórę.

Problemy z aplikacją

  • Warstwowanie z innymi produktami: Serum z witaminą C może nie współgrać z niektórymi składnikami, np. niacynamidem czy kwasami AHA/BHA, co może prowadzić do podrażnień lub obniżenia skuteczności produktów.
  • Wymóg ochrony UV: Chociaż witamina działa jako antyoksydant, stosowanie jej bez odpowiedniej ochrony SPF może być nieskuteczne, a nawet zwiększyć wrażliwość na słońce.

Koszt

  • Dobre serum z wit. C często jest drogie, ponieważ stabilne formy wit. C wymagają zaawansowanej technologii i specjalnych opakowań (np. ciemnych butelek).

Możliwość zapychania porów

  • Niektóre formuły mogą być zbyt ciężkie lub zawierać składniki komedogenne, co prowadzi do zapychania porów i powstawania niedoskonałości. Szczególnie gdy są w formie olejowej lub emulsyjnej.

Niewłaściwe przechowywanie

  • Serum wymaga odpowiednich warunków przechowywania (ciemne, chłodne miejsce), a niewłaściwe przechowywanie może prowadzić do szybkiej utraty właściwości.

Nie dla każdego rodzaju skóry

  • Skóra trądzikowa: Serum z witaminą może zaostrzyć stan zapalny, szczególnie przy aktywnym trądziku.
  • Bardzo tłusta skóra: Niektóre formuły serum mogą być zbyt lepkie lub obciążające.

Chociaż serum z witaminą C ma potencjalne wady, odpowiedni wybór produktu, stosowanie go zgodnie z zaleceniami i odpowiednia pielęgnacja to klucz do zminimalizowania ryzyka problemów.

Jak sprawdzić czy potrzebuję serum z witaminą C?

Serum z witaminą C jest popularnym produktem w pielęgnacji skóry, ponieważ ma wiele korzyści, takich jak rozjaśnianie cery, redukcja przebarwień i ochrona przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Aby ocenić, czy Twoja skóra potrzebuje serum z witaminą C, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

Zdefiniuj jakie są twoje cele pielęgnacyjne

  • Rozjaśnianie cery: Jeśli Twoja skóra wygląda na matową, zmęczoną lub ma nierówny koloryt, serum z witaminą C może pomóc.
  • Przebarwienia: Wit. C wspomaga redukcję ciemnych plam i przebarwień.
  • Ochrona przed starzeniem: Jeśli chcesz zapobiegać oznakom starzenia wit. C jako przeciwutleniacz może być pomocna.
  • Pielęgnacja skóry dojrzałej – skóra potrzebująca odmłodzenia,

Stan Twojej skóry

  • Przebarwienia: Widoczne plamy posłoneczne, potrądzikowe czy związane z wiekiem mogą wskazywać na potrzebę wprowadzenia wit. C.
  • Skóra zmęczona lub narażona na stres: Jeśli Twoja skóra jest narażona na działanie promieni UV, zanieczyszczenia lub stres oksydacyjny, wit. C może działać jako bariera ochronna.

Problemy z regeneracją skóry

  • Wit. C wspomaga produkcję kolagenu, co jest kluczowe, jeśli zauważasz oznaki utraty jędrności.

Pielęgnacja prewencyjna

  • Chcesz dodać do rutyny pielęgnacyjnej serum antyoksydacyjne? To z wit. C może być doskonałym wyborem.

Porady dla osób chcących wprowadzić serum z witaminą C do pielęgnacji

Jak zacząć? Oceń potrzeby swojej skóry: Przyjrzyj się jej kondycji, zwróć uwagę na oznaki zmęczenia, przebarwienia czy utratę elastyczności.

  1. Skonsultuj się z dermatologiem: Jeśli masz trudności z oceną swojej skóry, specjalista pomoże Ci dobrać odpowiedni produkt.
  2. Spróbuj produktu: Wybierz serum z witaminą C o odpowiednim stężeniu (na początek polecane jest 10-15%) i obserwuj, jak skóra reaguje.

Serum z witaminą C jest szczególnie polecane dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, ale każdy przypadek jest indywidualny. Jeśli masz wątpliwości, warto skonsultować się z ekspertem.

  1. Zacznij od niskiego stężenia: Na początek wybierz serum z witaminą C o stężeniu 5-10%.
  2. Testuj produkt: Przed pełnym zastosowaniem wykonaj próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry.
  3. Wybierz stabilne formy witaminy C: Szukaj produktów zawierających np. tetraizopalmitynian askorbylu (bardziej stabilna forma niż kw. L-askorbinowy).
  4. Używaj ochrony przeciwsłonecznej: Zawsze stosuj krem z SPF podczas używania serum z witaminą C.

Chociaż serum z witaminą C może mieć potencjalne wady, odpowiedni wybór produktu, stosowanie go zgodnie z zaleceniami i odpowiednia pielęgnacja to klucz do zminimalizowania ryzyka problemów. Pamiętajmy, że wysokie stężenia powinny być stosowane przez profesjonalistę.

Dowiedz się więcej

CO TO JEST olej sesa ?

Olej Sesa to jeden z najbardziej cenionych produktów do pielęgnacji włosów, którego historia sięga tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej. Wykorzystuje...

czytaj dalej
Twój koszyk0
Kontynuuj zakupy