JAK WYGLĄDA CERA NACZYNKOWA?
Cera naczynkowa to inaczej cera słabo unaczyniona, cienka i delikatna. Bardzo łatwo ją rozpoznać, ponieważ charakteryzuje się widocznymi drobnymi, podskórnymi żyłkami (pajączkami) oraz nadmiernym zaczerwieniem twarzy będącym następstwem rozszerzonych i pękających naczynek krwionośnych. Takie żyłki i rumieńce niekoniecznie dodają uroku, dlatego warto odpowiednio zadbać o cerę naczynkową. Tym bardziej, że jest ona nie tylko problematyczna sama w sobie, ale też sprzyja rozwojowi innych problemów skórnych, chociażby trądziku czy egzemy.
JAK DBAĆ O CERĘ NACZYNKOWĄ?
Cera naczynkowa jest bardzo wymagająca – potrzebuje dużo troski i uwagi, a przy tym również łagodnego podejścia. Podstawą pielęgnacji tego typu skóry jest unikanie szkodliwych czynników, które mogą ją niepotrzebnie podrażniać:
- twardej wody
- gwałtownych zmian temperatur
- leków sterydowych
- ostrych potraw
- alkoholu i tytoniu
Bardzo ważna jest też prawidłowa dieta bogata w witaminy, minerały i mikroelementy oraz dobór odpowiednich kosmetyków, zwłaszcza naturalnego peelingu do twarzy.
CZY PEELING SZKODZI CERZE NACZYNKOWEJ?
Mogłoby się wydawać, że usuwanie warstwy rogowej naskórka z cienkiej i delikatnej skóry twarzy może przynieść więcej szkody niż pożytku. Tymczasem jest wręcz odwrotnie. Oczyszczanie skóry twarzy przy użyciu naturalnego peelingu jest kluczowym elementem pielęgnacji cery naczynkowej. Właśnie ten typ cery, bardziej niż jakikolwiek inny, potrzebuje regularnego, dogłębnego oczyszczania. To pozwala znacząco zredukować pieczenie i swędzenie, jak również zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji skórnych.
JAKI NATURALNY PEELING JEST NAJLEPSZY DLA CERY NACZYNKOWEJ?
Posiadacze cery naczynkowej muszą zwracać dużą uwagę na skład wybierając naturalny peeling do twarzy. Nie może on zawierać alkoholi, konserwantów ani sztucznych kompozycji zapachowych, powinien natomiast zawierać ekstrakty z roślin o właściwościach łagodzących, przeciwzapalnych i regenerujących. Polecamy na przykład naturalny peeling enzymatyczny kali musli. Jego główny składnik aktywny, kali musli, znany jest ze swoich właściwości leczniczych, dlatego taki naturalny peeling przyniesie dużą ulgę zmęczonej, problematycznej cerze, a do tego również doskonale nawilży i odżywi skórę twarzy.
JAK STOSOWAĆ NATURALNY PEELING DLA CERY NACZYNKOWEJ?
Aby złuszczanie naskórka nie zaszkodziło wrażliwej cerze naczynkowej, musi być wykonywane w odpowiedni sposób. Najważniejsza jest częstotliwość tego zabiegu. Nie należy peelingować skóry zbyt często, dwa razy w tygodniu w tym przypadku w zupełności wystarczy. Ważne jest również podejście. Cera naczynkowa nie lubi ostrego traktowania, wcieraj więc kosmetyk delikatnie, najlepiej zafunduj twarzy długi, łagodny i pobudzający masaż. Złuszczając naskórek przy użyciu naturalnego peelingu enzymatycznego z zachowaniem powyższych zasad pobudzisz mikrokrążenie i uelastycznisz naczynia krwionośne przywracając swojej skórze piękny, zdrowy wygląd.